+15,6°C

Місця

Лікувальні фактори

Курорт «Затока» розташований в 60 км на південний захід від Одеси, на живописній піщаній косі, що знаходиться між Чорним морем, Дністровським лиманом і солоними озерами. Ця піщана смуга, що простягнулася на два десятки кілометрів, завжди вважалася елітним місцем відпочинку: простір, тепле море, яскраве сонце, мікроклімат лиману, що ввібрав, здається, всі запахи південного степу. Протягом всієї коси - чудові пляжі шириною більше 100 метрів з чистим дрібним піском.

Сприятливе географічне положення, віддаленість від індустріальних центрів і повна відсутність промислових підприємств дозволили цьому району стати одним з найбільш екологічно чистих місць на Чорноморському узбережжі.

Лікувальні фактори забезпечує неповторна суміш сухого теплого степового повітря і вологого морського, наповненого іонами йоду і інших мікроелементів, що утворюються під час постійного припливу морських хвиль. Ця цілюща суміш дає швидкий і стабільний результат в лікуванні захворювань органів дихання, в тому числі легеневих хвороб, серцево - судинних захворювань, захворювань нервової системи.

Сприятливий клімат Затоки дає виключно хороші результати при оздоровленні дітей, людей похилого віку.

Оздоровчі властивості морського повітря Затоки були затребувані в усі часи.

Ще в 1913 році, указом російського імператора, тут був створений санаторій для лікування дітей хворих на туберкульоз.
Саме сюди, будучи ще підлітком, приїжджала лікуватися від туберкульозу майбутня українська поетеса Е.П.Косач - Леся Українка.

Після переходу Бессарабії до складу Румунії, румуни протягом 1933-1934 років побудували новий туберкульозний санаторій. На відкриття санаторію приїжджав сам король Румунії - Король Кароль II і його дружина Олена.


Під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. санаторій був зруйнований.


Нова влада до кінця 1940-х років відновила діяльність кістково-туберкульозного санаторія.Санаторій працює до теперішнього часу.


Зараз санаторій називається "Дитячий спеціалізований санаторій" Затока ". У цьому санаторії цілий рік проходять лікування діти з усіх куточків України.